ROX9J82K
Manufacturer
VIGOR # :
615446
Description
RES 9W STD M/OX 5% 82K
DataSheet
ROX9J82K PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:82 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):9W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 2.126" L (8.50mm x 54.00mm)