CPR052R400KE14
VIGOR # :
617875
Description
RES 2.4 OHM 5W 10% RADIAL
DataSheet
CPR052R400KE14 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.4 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)