280-CR10-360-RC
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
618346
Description
RES 360 OHM 5% 10W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
280-CR10-360-RC PDF
Type Description
Series:CR-RC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:360 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C