CFR16J18R
Manufacturer
VIGOR # :
618444
Description
RES 18.0 OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
CFR16J18R PDF
Type Description
Series:CFR16, Neohm
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:18 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:0/ -450ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)