CMF201R3000JNRE
VIGOR # :
618765
Description
RES 1.3 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
CMF201R3000JNRE PDF
Part Status:Active
Resistance:1.3 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)