CMF652K1500BHEK
VIGOR # :
619429
Description
RES 2.15K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
DataSheet
CMF652K1500BHEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.15 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)