SQP500JB-39R
VIGOR # :
622411
Description
RES 39 OHM 5W 5% AXIAL
DataSheet
SQP500JB-39R PDF
Part Status:Active
Resistance:39 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.374" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)