RNX0254M22FNLB
VIGOR # :
623683
Description
RES 4.22M OHM 1% 1/2W AXIAL
DataSheet
RNX0254M22FNLB PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:4.22 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)