PR02000201800JR500
VIGOR # :
624309
Description
RES 180 OHM 2W 5% AXIAL
DataSheet
PR02000201800JR500 PDF
Type Description
Series:PR02
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:180 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.154" Dia x 0.394" L (3.90mm x 10.00mm)