CP0010300R0JE663
VIGOR # :
624630
Description
RES 300 OHM 10W 5% AXIAL
DataSheet
CP0010300R0JE663 PDF
Part Status:Active
Resistance:300 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)