CP0007300R0JE663
VIGOR # :
625985
Description
RES 300 OHM 7W 5% AXIAL
DataSheet
CP0007300R0JE663 PDF
Part Status:Active
Resistance:300 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)