RN50C1273FB14
VIGOR # :
626688
Description
RES 127K OHM 1/20W 1% AXIAL
DataSheet
RN50C1273FB14 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-R-10509/8, RN50
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:127 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)