CPCF0518K00JB32
VIGOR # :
628800
Description
RES 18K OHM 5W 5% RADIAL
DataSheet
CPCF0518K00JB32 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:18 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)