RSMF1JT75R0
VIGOR # :
628826
Description
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF1JT75R0 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:75 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)