RNF12FTC68K1
VIGOR # :
628833
Description
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
RNF12FTC68K1 PDF
Part Status:Active
Resistance:68.1 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)