CPF118K700FKEE6
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
630034
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 18.7K OHM
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CPF118K700FKEE6 PDF
Type Description
Series:CPF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:18.7 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)