ERO-S2PHF6801
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
634393
Description
RES 6.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERO-S2PHF6801 PDF
Type Description
Series:ERO
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Resistance:6.8 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)