RSF200JB-73-4K3
VIGOR # :
634571
Description
RES 4.3K OHM 2W 5% AXIAL
DataSheet
RSF200JB-73-4K3 PDF
Type Description
Series:RSF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4.3 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)