SM104034004FE
Manufacturer
Ohmite
VIGOR # :
635609
Description
RES 4M OHM 1% 1.5W RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
SM104034004FE PDF
Type Description
Series:Slim-Mox
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:4 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage, Non-Inductive
Temperature Coefficient:50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial
Size / Dimension:1.080" L x 0.100" W (27.43mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.340" (8.64mm)