RSMF12JB30K0
VIGOR # :
635615
Description
RES 30K OHM 1/2W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF12JB30K0 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:30 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)