RLR07C2004GSR36
VIGOR # :
635622
Description
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL
DataSheet
RLR07C2004GSR36 PDF
Part Status:Active
Resistance:2 MOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)