RSMF5JB33R0
VIGOR # :
640634
Description
RES 33 OHM 5W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF5JB33R0 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:33 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)