PSM7WSJB-39R
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
646848
Description
RES 39 OHM 7W 5% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
PSM7WSJB-39R PDF
Type Description
Series:PSM
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:39 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.984" L x 0.354" W (25.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.409" (10.40mm)