CP0010160R0JE143
VIGOR # :
648873
Description
RES 160 OHM 10W 5% AXIAL
DataSheet
CP0010160R0JE143 PDF
Part Status:Active
Resistance:160 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)