CMF6012K100FHEK
Manufacturer
TubeDepot
VIGOR # :
648886
Description
CMF60 MILSPEC 1/2W 1% 12.1K
DataSheet
CMF6012K100FHEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:12 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)