
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ROX, Neohm |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 9.1 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 | ||
| 50000 |
Current price of ROX5SSJ9K1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 14 OHM 20W 5% RADIAL
SFERNICE FIXED RESISTORS
ERL-07 160K 1% T-1 RLR07C1603FS
RES 5W XSM M/OX 5% 9K1
LED DRIVER CC AC/DC 7-22V 1.82A
OC-AT-E-FM-177F209F-001-0051
MOUNT MAGN 3/4" 8X BNCM