MBB0207CC1051FC100
VIGOR # :
663092
Description
RES 1.05K OHM 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MBB0207CC1051FC100 PDF
Type Description
Series:MBB/SMA 0207 - VG06
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:1.05 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)