
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CW |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 1.5 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 13W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 350°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of CW0101K500JE73HS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ERL-05 680K 1% T-1 RLR05C6803FR
RES 59K OHM 1/2W 1% AXIAL
RES 49.9 OHM 1/8W .25% AXIAL
RES 1.5K OHM 13W 5% AXIAL
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER SMD 30POS 2.54MM
IC DAC 12BIT V-OUT 8SOIC