RN65E2402BB14
VIGOR # :
667754
Description
RES 24K OHM 1/2W .1% AXIAL
DataSheet
RN65E2402BB14 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-R-10509/2, RN65
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:24 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)