ROX40020M0FNF5
VIGOR # :
672857
Description
RES 20M OHM 1% 16.8W AXIAL
DataSheet
ROX40020M0FNF5 PDF
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:20 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):16.8W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 4.050" L (7.87mm x 102.87mm)