SQMR1010KJ
Manufacturer
VIGOR # :
672864
Description
RES 10.0K OHM 10W 5% RADIAL
DataSheet
SQMR1010KJ PDF
Type Description
Series:SQ, CGS
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):2.047" (52.00mm)