CP002547R00JB14
VIGOR # :
684208
Description
RES 47 OHM 25W 5% AXIAL
DataSheet
CP002547R00JB14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:47 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)