H4P21R5DCA
Manufacturer
VIGOR # :
685597
Description
RES 21.5 OHM 1W 0.5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
H4P21R5DCA PDF
Type Description
Series:Holco, Holsworthy
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:21.5 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)