RNX038130RFKWFN
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
691153
Description
RES 130 OHM 1% 1W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RNX038130RFKWFN PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Resistance:130 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)