RLR05C1000FPRE619
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
691914
Description
ERL-05-19 100 1% T-1 RLR05C1000F
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RLR05C1000FPRE619 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:P (0.1%)