CFR-25JB-52-2M
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
691922
Description
RES 2M OHM 1/4W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CFR-25JB-52-2M PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-1500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)