MRS25000C5490FRP00
VIGOR # :
703732
Description
RES 549 OHM 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MRS25000C5490FRP00 PDF
Type Description
Series:MRS25
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:549 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)