H822KFYA
Manufacturer
VIGOR # :
703747
Description
RES 22.0K OHM 1/4W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
H822KFYA PDF
Type Description
Series:Holco, Holsworthy
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)