CCR110KKB
Manufacturer
VIGOR # :
710386
Description
RES 10K OHM 1W 10% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CCR110KKB PDF
Type Description
Series:CCR, CGS
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):1W
Composition:Ceramic
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±1300ppm/°C
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.650" L (5.50mm x 16.50mm)