CMF60200K00FKEB
VIGOR # :
710392
Description
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL
DataSheet
CMF60200K00FKEB PDF
Part Status:Active
Resistance:200 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)