RLR32C7501GMRE6
VIGOR # :
716355
Description
RES 7.5K OHM 2% 1W AXIAL
DataSheet
RLR32C7501GMRE6 PDF
Part Status:Active
Resistance:7.5 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)