MHR0844SA107F70
Manufacturer
Murata Power Solutions
VIGOR # :
716862
Description
RES 100.0MOHM,TOLERANCE:1%,SINGL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MHR0844SA107F70 PDF
Type Description
Series:MHR
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2.5W
Composition:Thick Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.811" L x 0.098" W (46.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)