WW12JT1K50
VIGOR # :
716872
Description
RES 1.5K OHM 0.4W 5% AXIAL
DataSheet
WW12JT1K50 PDF
Part Status:Active
Resistance:1.5 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.4W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)