MBA02040C1153FRP00
VIGOR # :
720834
Description
RES 115K OHM 0.4W 1% AXIAL
DataSheet
MBA02040C1153FRP00 PDF
Type Description
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:115 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)