
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HDM |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Composition: | Carbon Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | -500/ +350ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of HDM14FA10K0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 0.898 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
RES 988 OHM 1/2W .1% AXIAL
ERL-05-19 1.43K 1% T-1 RLR05C143
RES 82.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
RES 10K OHM 1/4W 1% AXIAL
V22C WARM WHITE LED ARRAY
S1W0-2835508003-0000003S-0P009
MID POWER 3528 STW8A2PD-E1(H)(S)