RWR89S3R32FRS70
VIGOR # :
744691
Description
RES 3.32 OHM 3W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR89S3R32FRS70 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.32 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)