CPWN1514R30FB143
VIGOR # :
744867
Description
RES 14.3 OHM 15W 1% AXIAL
DataSheet
CPWN1514R30FB143 PDF
Type Description
Series:CPWN
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:14.3 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.875" L x 0.500" W (47.62mm x 12.70mm)