CMF202K5000GNRE
VIGOR # :
746262
Description
RES 2.5K OHM 1W 2% AXIAL
DataSheet
CMF202K5000GNRE PDF
Part Status:Active
Resistance:2.5 kOhms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)