RWR71S3321FRB12
VIGOR # :
746709
Description
RES 3.32K OHM 2W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR71S3321FRB12 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR71S
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:3.32 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)