ROX3SJ47K
Manufacturer
VIGOR # :
746982
Description
RES 47.0K OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
ROX3SJ47K PDF
Part Status:Active
Resistance:47 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)